Tüm Kategoriler

Haberler

1D 2D ve 3D Fıskiye Nozulundaki Fark Nedir?

Jan 01

Hepimiz tek boyutlu (1D) nesnenin, iki boyutlu (2D) ve üç boyutlu (3D) nesnelerin ne olduğunun farkındayız. Ancak 1D, 2D ve 3D çeşmelerin nasıl oluşturulduğunu biliyor musunuz? Şey, sihir, belirli bir çeşmenin yaratılmasında kullanılan nozul türünde gizlidir. Fıskiye Nozulu, bir fıskiye sisteminin en önemli parçalarından biridir, çünkü havada oluşan su jeti türü belirli bir nozulun çıkışındadır. Bu nedenle, bir çeşmenin ne kadar güzel görüneceği ve çoğu, içinde kullanılan nozul tipine bağlıdır.

Geleneksel olarak, tek adımlı bir motor yardımıyla çeşmelere doğrusal bir etki veren 1D çeşme teknikleri kullanılmıştır. 1D fıskiye nozulu, suyun havaya çıkmasına izin veren basit bir tüp benzeri çıkıştır. 1D çeşmede çok sınırlı bir sanat eseri alanı var. Dairesel olarak hareket edebilen bu nozul ile bir düz jet oluşturulur. Fıskiye, 1D nozulun eğimine göre belirli bir açıda olacaktır.
İster müzikal, dans, aydınlatma veya etkileşimli çeşme olsun, 2D fıskiye nozulu kullanılırsa, dikey ve yatay hareketlerinin olanakları nedeniyle Fıskiyeler'de yaratıcılık şansı kat kat artar. 2D nozullar yardımıyla bir fıskiyeye uzunluk ve genişlik efektleri veren güzel çeşme sanat eserleri yaratılabilir.

Fıskiye kreasyonları, 3 boyutlu nozullar yardımıyla oluşturulan 3 boyutlu çeşmelerde en iyi şekilde. Bu tür nozullar, iki aşamalı motor nozullarıdır, her yöne hareket etmek için esnektir, bu nedenle fıskiye tasarımları yaratır, hayal gücünüzde görünür. 3D nozullarda, ihtiyaca göre efekt vermek için uzman tarafından dahili değişiklikler yapılır. Hidrolik sistemler gibi diğer mekanizma da belirli bir çeşmenin tasarımına göre suyu basınçlandırmak için kullanılır. Belirli bir nozulun ucunun şekli de bir çeşmenin görünümünde çok önemli bir rol oynar. Sıradan bir su jetinden farklı bir tasarıma benzer bir tabaka / tabaka oluşturan bir nozulun düz bir ucunun yardımı ile laminer bir çeşme oluşturulur. Çeşmeye Çiçeğe şekil vermek için birden fazla katmanlı laminer çeşme kullanılır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, bilgisayar programları güzel fıskiyeler yaratmak için tasarlanıyor, burada 2D ve 3D fıskiye nozulları önemli bir rol oynuyor. Dünyaca ünlü çeşmeler, 3 boyutlu nozullar ve harika tasarımlar kullanılarak oluşturulur. Himalaya Müzik Çeşmesi, aydınlatma, müzik ve etkileşim seçenekleriyle akıllara durgunluk veren çeşme tasarımları oluşturmak için çok çeşitli paslanmaz çelik ağızlıklar sunar.

ayak 页面